• Rada Rodziców na rok szkolny 2024/2025

• 19.09.2024 08:40
      • Wraz z początkiem roku szkolnego 2024/2025 witamy w szkole wszystkich uczniów i rodziców.

W tym roku znów dużo wydarzy się w szkole. Wspólnie z gronem pedagogicznym i dyrekcją, tworzymy plany na to, by nasza szkoła była miejscem miłym, przyjemnym, w którym nauka jest przygodą, a przyjaźnie zostają na całe życie.

Po raz pierwszy od lat, odbędzie się wiosenna szkolna impreza integracyjna dla całych rodzin. Poza tym szykujemy się do wielkich obchodów 80-lecia naszej szkoły! Dlatego bardzo gorąco prosimy wszystkich rodziców o wpłaty na szkolną Radę Rodziców. Z tych środków finansowane są między innymi zakupy wszystkich nagród w szkolnych konkursach, a jest ich bardzo dużo w każdym miesiącu! Ponadto finansujemy atrakcje na Dzień Dziecka - Szkolny Dzień Sportu, nagrody na zakończenie roku szkolnego, dyplomy, a nawet zakupy czasopism do czytelni. Dofinansowujemy zakup szkolnego oprogramowania, staramy się pomóc w tym, by nasza szkoła była coraz bardziej nowoczesna.

• W SP 3 będzie jeszcze więcej wydarzeń, w których będą mogły brać udział Wasze dzieci oraz Wy – drodzy Rodzice. W roku szkolnym 2023/2024 z naszych wspólnych rocznych składek i zbiórek uzbieraliśmy łącznie 27310,00 zł. Natomiast łączne wydatki, z powodu wzrostu cen wszystkich kupowanych nagród i usług wyniosły aż 27876,15 zł. Dlatego naprawdę liczy się każda wpłata. To dzięki Waszym przelewom możemy wspólnie z nauczycielami więcej zrobić dla naszych dzieciaków.

W związku z tym serdecznie prosimy o dokonywanie wpłat na konto Rady Rodziców.

W roku szkolnym 2024/25 obowiązuje nowa uproszczona składka: 120 zł za cały rok szkolny.

Drodzy Rodzice! Jeśli do SP 3 uczęszcza jedno Wasze dziecko, to wpłacacie 120 zł. Jeśli dwójka, trójka lub więcej, to i tak wpłacacie jedną łączną wpłatę – 120 zł za cały rok.

Wpłaty przelewamy na konto Rady Rodziców: 67 1020 4795 0000 9902 0267 8670

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 3, ul. Reymonta 23, 71-276 SZCZECIN

W tytule przelewu wpisujemy: imię (imiona), nazwisko (nazwiska) dziecka (dzieci), klasa (klasy).
        Przykład: „Składka na RR Janek Nowak kl. 1a i Joanna Nowak kl. 3a”.

Ważne: w tytule należy wpisać dane imienne wszystkich dzieci, których dotyczy składka.

Uwaga: Składka na Radę Rodziców dotyczy dzieci uczęszczających w klasach I-VIII SP 3.

Jeżeli Wasze dzieci chodzą do oddziałów przedszkolnych lub zerówki, płacą składkę za przedszkole oddzielnie. Składka szkolna nie łączy się ze składką przedszkolną.

Przykład:

- Co jeżeli masz jedno dziecko w przedszkolu i jedno dziecko w szkole podstawowej?
        Na szkolną Radę Rodziców wpłacasz 120 zł na powyższe konto, a składki za przedszkole regulujesz oddzielnie w przedszkolu.

- Co jeśli masz dwójkę dzieci w SP3 i jedno dziecko w przedszkolu?
        Na szkolną Radę Rodziców wpłacasz 120 zł za dwójkę uczęszczającą do klas szkolnych, a składkę za przedszkole regulujesz oddzielnie w przedszkolu 😊

Składka na szkolną Radę Rodziców nie jest tożsama z Waszą składką klasową i pokrywa inne wydatki.

Składkę na RR opłacamy wyłącznie przelewem na oficjalne konto RR (a nie gotówką u nauczycieli lub skarbników klas).

Dziękujemy i zapraszamy do wspólnych działań w roku szkolnym 2023/2024.

Członkowie Rady Rodziców SP 3.

Konkurs:
        Klasy z największymi wpłatami na szkolną Radę Rodziców otrzymają zwrot części wpłaconych środków w gotówce na potrzeby, przyjemności lub dowolne wydatki klasy.

Jak to działa?

- Zmobilizujcie rodziców w swoich klasach do szybkiego wpłacenia kwoty 120 zł na konto Rady Rodziców w SP3.

- Każda klasa, w której do 30 listopada 2024 odnotujemy 75-85% prawidłowych wpłat, otrzyma w gotówce 5% sumy wpłaconych składek.

Przykład: w klasie jest 28 uczniów. Do końca listopada rodzice 23 uczniów opłacili prawidłowo składkę na RR (82% klasy). Klasa otrzymuje na Mikołajki gotówkę: 5% sumy wpłat!

- Każda klasa, w której do 30 listopada 2024 odnotujemy 86-90% prawidłowych wpłat, otrzyma w gotówce 10% sumy wpłaconych składek.

Przykład: w klasie jest 25 uczniów. Do końca listopada rodzice 22 uczniów opłacili prawidłowo składkę na RR (88% klasy). Klasa otrzymuje na Mikołajki gotówkę: 10% sumy wpłat!

- Każda klasa, w której do 30 listopada 2024 odnotujemy 91% prawidłowych wpłat lub więcej, otrzyma w gotówce 10% sumy wpłaconych składek oraz nagrodę niespodziankę dla każdego ucznia w klasie!

Przykład: w klasie jest 26 uczniów. Do końca listopada rodzice 24 uczniów opłacili prawidłowo składkę na RR (92% klasy). Klasa otrzymuje na Mikołajki gotówkę i 26 nagród niespodzianek!

Wpłaty przyjmujemy przez cały rok szkolny, jednak zabezpieczenie ich do końca tego roku, pozwoli nam na bezpieczne planowanie wydatków dla dzieciaków.

Pamiętajcie: Wszystkie wpłaty na konto RR, niezależnie od wyników konkursu, będą w całości wykorzystywane wyłącznie dla naszych dzieci  😊