• Jak dodać zdjęcie do e-legitymacji oraz m-legitymacji w dzienniku Librus?

Jedyny sposób na dodanie zdjęcia to załączenie pliku w wiadomości na Librusie i dodanie go z serwera zewnętrznego (np. Google Drive, One Drive lub serwis wetransfer.com, który nie wymaga posiadania konta. Następnie w wiadomości w Librusie należy wkleić link do pliku na serwerze zewnętrznym, aby administrator dziennika mógł go pobrać).

Wytyczne do zdjęć

Zdjęcie powinno być:

• aktualne;
          • kolorowe;
          • minimalnej rozdzielczości 492 x 633 piksele;
          • w formacie .jpg lub .jpeg;
          • wykonane na jednolitym, jasnym tle o równomiernym oświetleniu, bez cieni i elementów ozdobnych.

Osoba na zdjęciu powinna mieć:

• widoczną postać od czubka głowy do górnej części barków;
          • twarz skierowaną na wprost (en face);
          • widoczny owal twarzy, oczy, brwi (twarz powinna stanowić: 70-80% zdjęcia);
          • naturalny wyraz i kolor twarzy.

Osoba na zdjęciu nie powinna mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami, czy innych rzeczy utrudniających rozpoznanie. Dopuszczalne jest posiadanie na zdjęciu okularów korekcyjnych pod warunkiem, że oczy są dobrze widoczne, a w szkłach nie odbija się światło.

Źródło: https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu
          Stan na: 01.08.2024 r.