• Wyprawka dla przedszkolaka

07.08.2024

NIEZBĘDNIK PRZEDSZKOLAKA

Drodzy Rodzice,

bardzo prosimy o przyniesienie do przedszkola 2 WRZEŚNIA 2024r. następujących rzeczy.

Wyprawka:

• komplet ubrań na zmianę - spódnica na gumkę/spodnie, majteczki, skarpetki, ewentualnie rajstopki, T-shirt z krótkim i długim rękawem, rozpinana bluza lub sweter.

Najważniejsze! Wszystkie ubrania łatwe do samodzielnego zakładania i zdejmowania

• kapcie na zmianę w worku (wygodne, takie by maluch mógł je sam założyć i zdjąć, oddychające, z gumową podeszwą, trzymające stabilnie stopę dziecka i chroniące przed urazami);
          • chusteczki higieniczne, najlepiej „wyciągane” (w kartoniku),
          • chusteczki nawilżane,
          • ręcznik papierowy, jednorazowy;
          • mydło w płynie;
          • poduszka „jasiek” i kocyk (dotyczy grupy dzieci 3-4 letnich SOWY).

Podręczniki:

• grupa dzieci 5 i 6 letnich

NASZA BAJKA B+

Wydawnictwo MAC S.A.

Kod rabatowy: S9P5R

• grupa dzieci 3 i 4 letnich

SUPERSMYKI A+

Wydawnictwo MAC S.A.

Kod rabatowy: S9P5R

NIE PRZYNOSIMY MATERIAŁÓW PAPIERNICZYCH I PLASTYCZNYCH.

Rodzicu! W pierwszy dzień przedszkola nie zapomnij o zostawieniu aktualnego numeru kontaktowego do siebie!

Postaraj się pożegnać z dzieckiem czule, ale jak najkrócej – nawet jeśli płacze. Zdaj się na opiekunów. Uwierz – każdy pierwszy raz jest trudny. Maluch na adaptację potrzebuje czasem nawet 2 miesiące.

Rodzicu! – na pierwszym zebraniu we wrześniu dowiesz się o wyprawce, ubezpieczeniu i innych ważnych rzeczach.

Serdecznie zapraszamy!

• Wyprawka dla uczniów klas I

02.08.2024

PODRĘCZNIKI:

Podręczniki do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie wypożyczają w szkolnej bibliotece i otrzymają je po 2 września. Podręczniki powinny być obłożone w przeźroczystą okładkę (okładka bez taśmy klejącej) oraz podpisane. Po realizacji materiału zawartego w podręcznikach będzie trzeba je zwrócić do biblioteki w nienagannym stanie.

PRZYBORY:

- piórnik: 2 miękkie ołówki, kredki ołówkowe, kredki bambino, klej w sztyfcie ( np.: Magic, Profice, Glue Stick), nożyczki o zaokrąglonych ”bezpiecznych końcach”, linijka max. 15cm, temperówka, gumka do mazania.

- zeszyt A5 w trzy linie 32 kartkowy 2szt. (linie kolorowe )

- zeszyt A5 w kratkę 32 kartkowy 2szt. (z wyraźną kratką)

- teczka na gumkę A4

Ponadto:

- strój gimnastyczny: 2 białe koszulki bez nadruków, krótkie sportowe spodenki, obuwie sportowe typu „halówki” (najlepiej wiązane, dobrze trzymające stopę na białej lub jasnej podeszwie) + podpisany worek na strój (koszulki spodenki i buty należy podpisać),

- obuwie zamienne, które obowiązuje od 1 października; worek (najlepiej z nieprzemakalnego materiału, który szybko wysycha; wymiary worka takie, aby swobodnie można było włożyć obuwie zimowe).

Wszystkie przybory szkolne i zeszyty powinny być podpisane.

• Półkolonia letnia 2024

Plan Pracy półkolonii letnich

w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego

w Szczecinie

• codziennie rano w godz. 7:30 - 8:30 zabawy integracyjne w świetlicy
          • w godz. 8:30 – 9:00 śniadanie
          • w godz. 9:00 – 13:00 zajęcia ujęte w programie poniżej
          • w godz. 13:30 – 14:00 obiad
          • w godz. 14:00 – 15:30 zajęcia:

- muzyczno – ruchowe

- sportowe

- plastyczne

- gry, konkursy, zabawy

Ramowy Program Półkolonii

24. 06. 2024r. Zapoznanie z obowiązującymi regulaminami i zasadami bezpiecznego

udziału w półkolonii.  Gry i zabawy integracyjne. Warsztaty plastyczne

(wykonanie świec sojowych)

25.06.2024r. Wycieczka autokarowa do „Stajni Police” w Policach. „Mam talent”.

26.06.2024r. Wyjście do kina HELIOS. Festiwal gier i zabaw stolikowych.

27.06.2024r. Festiwal pizzy. Siatkobalonówa (integracyjna zabawa zespołowa

na świeżym powietrzu).

28.06.2024r. Wyjście do muzeum „Szczecin w PRL-u” oraz do pracowni rękodzieła „Fabryka

inspiracji”. Warsztaty krawieckie.

1.07.2024r.        Wyjście na Lody Misia Wojtka. Zabawa integracyjna: „Bruneci – Blondyni”

na świeżym powietrzu.

2.07.2024r.      Wycieczka autokarowa do Poczernina. (+ warsztaty archeologiczne na świeżym

powietrzu).

3.07.2024r.      Wyjście do kina Helios. Zajęcia plastyczne i muzyczne do wyboru.

4.07.2024r.      Wyjście do muzeum. “Siatkobalonówa” - zabawa integracyjna na świeżym powietrzu.

5.07.2024r.      Wyjście na lody Misia Wojtka. Rozdanie nagród i dyplomów. Dyskoteka.

REALIZACJA PLANU MOŻE ULEC ZMIANIE!

• Niemieckie ślady na Pogodnie

20.06.2024

Nowa galeria Niemieckie ślady na Pogodnie została dodana do albumu fotograficznego

W ramach nagrody za zaangażowanie w Tydzień Języka Niemieckiego w kwietniu uczniowie klasy 8a wzięli udział 10 czerwca w lekcji tematycznej „Niemieckie ślady na Pogodnie”. Najpierw obejrzeli prezentację o tym, jak Szczecin z twierdzy rozwinął się do wielkiego miasta, jak powstało osiedle Pogodno, kto był inicjatorem Pogodna? Uczniowie poznali osobę przedsiębiorcy i filantropa Johannesa Quistorpa, postudiowali stare mapy, na których Pogodna jeszcze nie było i wysłuchali wiele ciekawostek z historii miasta z XIX wieku. Potem klasa udała się na krótki spacer po okolicy szukając ważnych miejsc przedwojennego Pogodna. Po powrocie do szkoły odbył się quiz wiedzy zasłyszanej podczas prezentacji i spaceru, w którym najlepsze grupy wywalczyły słodką nagrodę. Na zakończenie uczniowie otrzymali lody ufundowane przez Radę Rodziców. Lekcję przygotowała, przeprowadziła i oprowadzała po Pogodnie Mariola Walas – nauczyciel języka niemieckiego.

• Cykl Śpiewające Lektury

04.06.2024

Rozpoczynamy szkolny cykl: Śpiewające lektury. Na początek Pan Tadeusz Adama Mickiewicza i pierwsza księga. Cały Pan Tadeusz będzie zaśpiewany w rytmach reggae. Projekt z wykorzystaniem AI (muzycznie) oraz miksera Lab Przyszłości. Całość miksowana w DAW na potrzeby nagrania materiału na płytach CD.