Jesteś tutaj : Strona główna
 • RODO
 • Plan zajęć na 19 czerwca 2019 r:
  18 Czerwiec


  - 08.30 - uroczyste rozdanie świadectw i pożegnanie klas gimnazjalnych - sala gimnastyczna.

  - 10.00 - uroczyste rozdanie świadectw dla klas I-VII - boisko szkolne.

  - 12.00 - uroczyste rozdanie świadectw i pożegnanie klas VIII - sala gimnastyczna.

  Pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas wakacji!
  Przedszkolaki - informacje dla rodzica...
  11 Czerwiec
   Na naszych stronach w zakładce przedszkole zostały zamieszczone komunikaty dla rodziców/opiekunów prawnych wraz z ważnymi informacjami. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

  Mali Wielcy...
  5 Czerwiec
   

  W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli skorzystać z bardzo ciekawej oferty zajęć Stowarzyszenia Mali Wielcy. W okresie od października 2018 r. do maja 2019r. grupa chętnych dzieci z klas czwartych rozwijała świadomość siebie, pracowała nad komunikacją, emocjami, logicznym myśleniem w ramach projektu „Mali mogą Więcej”. Zajęcia odbywały się cyklicznie na terenie naszej szkoły, co dwa tygodnie. Prowadzone były przez wolontariuszy Stowarzyszenia Mali Wielcy. Głównym celem projektu było pokazanie dzieciom, że sukcesy osiągają codziennie, a także, że warto inwestować w siebie. Najważniejsze zmiany, to zmiany zachodzące w nas, w związku z tym celem autorów programu było zainspirowanie dzieci do rozpoczęcia pracy nad kształtowaniem fundamentalnych kompetencji miękkich, pożądanych w życiu dorosłym. Inicjatywa pomogła uczniom stać się osobami bardziej pewnymi siebie, komunikatywnymi, odpornymi na stres i radzącym sobie z emocjami. Dzieci aktywnie zdobywały wiedzę na temat radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, konfliktami interpersonalnymi, jak i sukcesami przez m.in. odgrywanie ról, dyskusje, gry, a także poruszające materiały audio-wizualne. Spotkania prowadzone były przez Trenera we współpracy z 4 Wolontariuszami. Ponadto warsztaty tworzone były pod okiem psychologa, co świadczy o tym, że stowarzyszenie dołożyło wszelkich starań, by były one na najwyższym poziomie. Na jednym z zajęć, Trener spotkał się indywidualne z uczestnikiem projektu, jego rodzicem oraz pedagogiem szkolnym. Dzieci mogły usłyszeć o swoich postępach oraz o obszarach, nad którymi mogą jeszcze popracować. Rodzice mieli okazję poznać więcej szczegółów dotyczący projektu i jego efektach, które przekładają się na sytuacje w życiu szkolnym. 

  Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem, a dzieci i rodzice wypowiadali się na ich temat z dużym entuzjazmem. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom Stowarzyszenia Mali Wielcy za wybranie naszej placówki do realizacji projektu Mali mogą Więcej. Mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze ich gościć w naszej szkole.

   

  nowsze  | 1 |  2 | 3 |   starsze  
  Mali Wielcy...
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczecinie im. Juliusza Słowackiego.

  ul. Reymonta 23
  71 - 276 Szczecin

  telefon/fax: (0 - 91) 48 730 32