Jesteś tutaj : Strona główna »  Archiwum »  Konkursy /archiwum/
Konkursy /archiwum/
JUŻ WKRÓTCE I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KONKURS WIEDZY O SZCZECINIE DLA KLAS 1-3 - kwiecień 2010r.
Jak co roku w kwietniu zaprosiliśmy klasy I-III do konkursu wiedzy o Szczecinie. Do rywalizacji o miano najlepszego zespołu ubiegają się trzyosobowe drużyny z każdej klasy. Wcześniej uczniowie wraz z wychowawcami przygotowują się, studiując literaturę, oglądając zdjęcia i ilustracje starego i nowego Szczecina, a nawet chodzą na wycieczki po mieście, aby jak najlepiej poznać zabytki, parki, place, ulice oraz inne ciekawe i ważne miejsca naszego miasta.
W konkursie dzieci odpowiadają na pytania ułożone wg stopnia trudności dla klasy I, II i III. Pytania są za jeden lub dwa punkty, ale nasi ambitni zawodnicy zawsze sięgają po te trudniejsze. W czasie konkursu uczniowie rozwiązują też zadania polegające między innymi na rozpoznaniu fragmentów starego Szczecina, rozpoznaniu zabytków lub budowli po odkrytym małym fragmencie obrazka a także układają puzzle ukazujące fragmenty naszego miasta.
 W tym roku do konkursu przystąpiły drużyny w następujących składach:
Klasa 1 a - Małgosia Starszak, Aleksander Murawski, Szymon Farkowski
Klasa 1 b - Michał Janowiak, Filip Marzec, Janek Zadworny
Klasa 2 a - Iza Kobierska, Anna Panecka, Piotr Woroniak
Klasa 2 b - Daria Dworzyńska, Paweł Garbarczuk, Krystian Petersburski
Klasa 3 a - Oliwia Sobolewska, Marta Kordzikowska, Jakub Trabszo
Klasa 3 b - Wiktoria Kurasińska, Marta Puzio, Jakub Szajner
Rywalizacja była bardzo wyrównana. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego rodzinnego miasta. Po podsumowaniu wyników okazało się, że wygrały:
KLASA I B
KLASA II A  po emocjonującej dogrywce, która polegała na odpowiadaniu na pytania dodatkowe.
KLASA III B która zdobyła laur zwycięzcy po raz trzeci z rzędu.
Można powiedzieć, że dzieci biorące udział w tym konkursie mogą konkurować z prawdziwymi przewodnikami po naszym mieście. Ich wiedza jest imponująca.
Na zwycięzców jak zwykle czekają nagrody książkowe i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców, które zostaną wręczone na apelu podsumowującym pracę w II semestrze pod koniec czerwca.
GRATULUJEMY

KONKURS WIEDZY O SZCZECINIE DLA KLAS 4 - 6  kwiecień 2010r.

Konkurs wiedzy o Szczecinie – tradycyjnie w naszej szkole odbył się w miesiącu kwietniu, 30.04.2010 r. klasy 4-6 zmierzyły się w różnych konkurencjach związanych z naszym miastem.

W konkursowe szranki stanęły 3 – osobowe drużyny w składzie:

klasa 4a: Natalia Wojciechowska, Jan Biernacki i Jurek Grzelak

klasa 4b:Magdalena Przystawska, Maja Mańkowska, Ignacy Gołąb

klasa 5a: Damian Biskupski, Piotr Kompalka, Oliwia Molińska

klasa 5b:Arek Dzioba, Artur Gęsicki, Krzysztof Wagner

klasa 6a: Zuzanna Kozielec, Agata Łysiak, Zakrzewski Bartek

klasa 6b: Karolina Garbowska, Mateusz Malicki, Wiktoria Kędzierska

Nasi uczniowie zmierzyli się w pięciu konkurencjach:

• znane pomniki

• ulice Szczecina

• wykreślanka „Jasne Błonia”

• krzyżówka „zieleń Szczecina”

• test wiedzy o Szczecinie

Zadania i zagadki były ciekawe, uczniowie mogli się wykazać różnorodnymi umiejętnościami.

Najlepszym zespołem okazała się drużyna z klasy 6b, która zajęła I miejsce i uzyskała 43 pkt.

Zaraz za nimi uplasowała się grupa uczniów z klasy 6a z 39 pkt.

Zaś trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 4b z ilością punktów 36.

Kolejne miejsca zajęły klasy: 5a, 5b i 4a.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym II semestr nauki w roku szkolnym 2009/2010 już w czerwcu! :-)