Jesteś tutaj : Strona główna »  Zajęcia dodatkowe »  Edukacja Morska
Edukacja Morska
WIADOMOŚĆ ARCHIWALNA

W październiku 2007 roku uczniowie klasy 5a spędzili niezwykły dzień w Centralnym Ośrodku Żeglarstwa PZŻ w Trzebieży ( Zachodni brzeg Zalewu Szczecińskiego). Zwiedzali bazę największej szkoły żeglarstwa morskiego oraz poznali historię ośrodka. Niebywałą atrakcją było wejście na pokład jachtu „Kapitan Głowacki”, który wielu szczecinian miało możliwość jedynie oglądać z zewnątrz podczas wspaniałej morskiej imprezy The Tall Ships’ Races w sierpniu 2007r.

Wspaniałe chwile morskiej przygody uczestnicy wyjazdu przeżyli pływając hausbotem (pływającym domem) po wodach Zalewu Szczecińskiego. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w kierowaniu tego typu łodzią pod czujnym okiem instruktorów żeglarstwa. Dla wszystkich była to niezwykła przygoda, o której wciąż pamiętają i chcieliby ją powtórzyć.

Mamy nadzieję, że wkrótce zrealizujemy kolejne ciekawe przedsięwzięcia w ramach edukacji morskiej w naszej szkole.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych żeglugą na stronę Internetową Centralnego Ośrodka Żeglarstwa w Trzebieży: W naszej szkole realizujemy zadania wynikające z edukacji morskiej. Uczniowie mają możliwość przeżycia prawdziwie morskiej przygody. Nie są to wyprawy dookoła świata, ani udział w słynnej „Szkole pod żaglami”. Jest to niewielkie przedsięwzięcie nauczycieli, osób zaprzyjaźnionych i sponsorów, wspierane przez Dyrekcję szkoły.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych żeglugą na stronę Internetową Centralnego Ośrodka Żeglarstwa w Trzebieży: http://www.coz.com.pl/html/index.html