Jesteś tutaj : Strona główna »  Archiwum »  Ciekawe lekcje
Ciekawe lekcje

4 czerwca 2013 r.
ciekawa lekcja w Planetarium szczecińskim

Dnia 4 czerwca przedszkolaki z naszej szkoły zwiedziły statek Akademii Morskiej „Nawigator 21”, oraz zgłębiały tajemnice kosmosu w Planetarium tejże uczelni. Po wycieczce, która zachwyciła nasze maluchy, niejeden przedszkolak zdeklarował, że zostanie marynarzem.

ZDJĘCIA W GALERII: KLIKNIJ

................................................................................................................................................................

GRA MIEJSKA – 29.04.2013 r.

Nasi najmłodsi uczniowie poznawali miasto.

Każdy rocznik wybrał się w inny rejon.

Grupy przedszkolne, odkrywały tajemnice placu Jakuba Wujka.

Pierwszaki na swojej trasie również mogły się pobawić, ale na placu Brodzińskiego. Ich jednak czekało sporo zadań na ulicach osiedlowych.

Natomiast drugie i trzecie klasy wyruszyły na poważny podbój ciekawostek miejskich.

Wszyscy zaopatrzeni byli w „karty turystyczne”, które wypełniali znajdując sobie jak najbardziej dogodne miejsca i pozycje do robienia notatek

Wzbudzało to ogromne zainteresowanie przechodniów.

Spacer, a właściwie rajd ulicami miasta był długi

i wymagający ogromnych nakładów sił i… prowiantu,

jednak wzbogacił uczniów o wiele informacji,

którymi zapewne nie raz będą mieli okazję się pochwalić :-)

Galeria zdjęć - KLIKNIJ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"W osadzie słowiańskiej"
- lekcja języka polskiego w plenerze.

Klasa 5b przygotowała wiadomości o Słowianach , ich życiu codziennym, wierzeniach i legendach.

Najładniej prezentowała się grupa, która przedstawiła scenkę "na bursztynowym szlaku" (Marcin Puc, Marcin Kołodziej, Kasper Hasior, Klara Laszkiewicz). Solidnie do zadania podeszła także grupa opisująca strój i pochodzenie Słowian (Klaudia Klirowska, Agata Chamuła, Ala Niekrasz).

Zainteresowanie wzbudził rynsztunek Wojtka Migdalskiego i jego umiejętności strzelania z łuku.

Lekcję przygotowała i przeprowadziła pani Maciejowska Joanna.

Galeria zdjęć.